informace pro studenty  I  oddělení ateliérové tvorby I  nauka o stavbách I  galerie studentských prací I  stránky studentů I  videa I  soutěže

ATELIÉRY V ZS 2013/14

bakalářské studium

magisterské studium

ATELIÉRY V LS 2013/14

bakalářské studium

magisterské studium

  STUDENTSKÉ SOUTĚŽE

 • Mezinárodní studentská soutěž ISOVER 2016

  Úkolem 12. ročníku mezinárodní studentské soutěže o nejlepší Multi-Komfortní dům ISOVER, kterou organizuje společnost ISOVER v úzké spolupráci s oddělením architektury radnice města Brest, je navrhnout rezidenční funkce s ohledem na rozvoj města Brest v Bělorusku.

  Více informací, včetně přihlášek, naleznete na http://www.isover.cz/mezinarodni-studentska-soutez-2016.

 • Inspireli Awards

  Soutěž pro mladé architekty a designéry Inspireli Awards 2015 - soutěž, jíž se již v prvním kole zúčastní cca dvě desítky univerzit z deseti států a Vaše práce budou vystaveny kromě Vašeho profilu na www.inspireli.com i v profilu Vaší univerzity. Unikátnost soutěže spočívá v tom, že porotou v základním kole jsou tisíce architektů z praxe a široká veřejnost a porotou ve finále (40-50 studentů) je složena z TOP světových architektů ze 6ti kontinentů.

  Soutěž INSPRIELI AWARDS může nastartovat Vaší kariéru na světové scéně a finalistům zajistí trvalou reklamu na sociální síti.

  Dovolujeme si Vás tedy vyzvat k účasti a věříme, že budete úspěšně reprezentovat svojí univerzitu, sebe a svojí zemi.

  Jak se přihlásit:
  * Vytvořte si profil na www.inspireli.com
  * Přiřaďte si svojí univerzitu
  * Vložte své práce – vizualizace, realizace, nápady
  * Přihlaste se do soutěže a nominujte 3 své fotografie http://www.inspireli.com/cz/awards/ • ČEEP STUDENT 2014

  Vyhlášení dalšího ročníku soutěže určené studentům - "ČEEP Student - STUDENSKÁ CENA ENVIROS 2014". Soutěž je vyhlášena v rámci Českého energetického a ekologického projektu roku.
  Soutěž je zaměřena na oblast šetrné výstavby, zvyšování energetické účinnosti, užití obnovitelných zdrojů energie a snížení vlivu na životní prostředí a je určena všem studentům vysokých, vyšších odborných i případně středních škol.

  Studenti se mohou přihlásit se svými diplomovými, bakalářskými nebo semestrálními pracemi, které byly konzultovány v období od 1. 1. 2014 do 30. 9. 2015 a to do 2. 10. 2015.

  Hlavní výhrou je peněžní odměna od partnerů ve výši 80.000Kč. Zvláštní peněžní odměny přislíbili svým studentům rovněž rektoři ČVUT, VUT, VŠB, TUL a ZCU, a to v celkové výši 50 000 Kč.

  Stáhněte si materiály k soutěži

 • White Swan - Workshop pro studenty i profesionály

  Vyzkoušejte své schopnosti a navrhněte a postavte reálný model plovoucího objektu v měřítku 1:1! Workshop navazuje na tradici plovoucích šlapadel na Vltavě.

  Workshop proběhne ve dnech 27.7. - 14.8.2015

  Více informací, včetně přihlášek (nutno podat do 15.5.2015), naleznete na http://whiteswanprague.com/.

  >>>leták naleznete zde<<<

 • Soutěž Současný dům očima mladých architektů 2015

  Soutěž je určena studentům fakult architektury, designu a stavebních fakult z České republiky i ze zahraničí. V letošním roce jsou partnery FA ČVUT v Praze (ČR), FA STU v Bratislavě (Slovensko), WA Slezské technické univerzity v Gliwicích (Polsko), Technická fakulta v Debrecenu (Maďarsko), TU v Mariboru (Slovinsko) a Fakulta umění a designu ZČU v Plzni.

  Předmětem soutěže je zpracování soutěžního návrhu rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu.
  Pro vítěze národních kol je připraven mezinárodní workshop, který se uskuteční 13. – 16. května 2015 v Plzni - Evropském hlavním městě kultury 2015. Těšíme se na Vaši účast. Podmínky a přihlášky na www.slavnestavby.cz

  Informace a soubory

 • Studentská soutěž Superstudio 2015 na VŠB-TU Ostrava

  Otestujte své schopnosti a vyzkoušejte si unikátní 24 hodinovou studentskou soutěž v navrhování dle zadaného tématu. Soutěž bude probíhat 13.3.-14.3.2015 v ateliéru I602. Zúčastnit se mohou všichni studenti architektury. Členy týmu mohou být i studenti blízkých oborů (stavební inženýrství, sociologie, filosofie, ekonomie, design, umění,...) studující v ČR bez ohledu na ročník a školu.
  Soutěží dvou-tříčlenné týmy jakéhokoli složení.

  Účast je zdarma.

  Přihlásit se můžete 1.3.2015 od 18:00 na této adrese.

  Plakát soutěže

 • Město pod pokličkou aneb Vaříme veřejný prostor podle osvědčených receptů

  9. prosince proběhne v sídle Nadace Partnerství odborná konference o tvorbě veřejných prostranství. O své zkušenosti se podělí odborníci z řady českých měst, ve kterých usilují o koncepční rozvoj městských veřejných prostor.

  Více informací, včetně programu, na www.prostranstvi.cz.

  >>>program zde<<<

 • Velkoměstské paláce

  Model udržitelného rozvoje v centrech měst

  Jednodenní mezioborová vědecká konference sleduje architektonickou formu reprezentující moderní životní styl a hledá uplatnění městského paláce v organizmu dnešního města.

  Webové stránky konference

 • Interní studentská architektonická soutěž

  Návrh Studentského centra 4Student
  Termín odevzdání: 30.7.2014

  Informace
  Stavební program
  Podklady
  Podklady dwg

 • New Vision of the Loft 3

  Firma FAKRO, světový výrobce střešních oken a mezinárodní architektonický časopis A10 zvou architekty z celého světa k účasti na mezinárodní soutěži "New Vision of the Loft 3". Tématem letošního ročníku je "Ateliér budoucnosti – nový prostor pro nové vize".
  www.fakro.com

 • Young Architect Award 2014: „Bolavá místa měst a obcí – opuštěný industriál“

  Do soutěžní přehlídky mohou své dílo přihlásit studenti či absolventi oborů architektury, urbanismu, krajinářské a zahradní architektury a autodidakti praktikující v oboru, kteří v konečném termínu odevzdání soutěžních prací nepřesáhli věk 33 let.
  www.yaa.cz

 • Soutěž: Betonový dům a byt 2014

  Fakulta stavební VŠB TU Ostrava se Svazem výrobců cementu ČR a Výzkumným ústavem Maltovin Praha, s.r.o. vyhlašují dne 13.1.2014 studentskou architektonickou soutěž BETONOVÝ DŮM A BYT 2014.

  Soutěžní podmínky

  Plakát soutěže

 • Studentská soutěž "Současný dům: Očima mladých architektů 2014 – vesnický dům"
  Uzávěrka fakultních kol je do 14. 3. 2014
 • Přihláška
  Podmínky soutěže

 • Sekce "Architektonické soutěže" na stránkách České komory architektů

  http://www.cka.cc/souteze/probihajici